Valentýnský 14. únor


Brzy obdržíte od svého milovaného valentýnské přáníčko, srdíčkovou bonboniéru, puget růží nebo měkoučkého plyšáčka. 14. únor, kdy slaví svátek všichni zamilovaní se kvapem blíží.

Letem světem do historie

Svátek svatého Valentina, tedy všech zamilovaných, není „poameričtěná“ novinka, kterou jsme si přivlastnili za vlastní. Jeho kořeny sahají dál, než si myslíte.

Římský kněz Valentin je historicky doložená postava. Muž, který miloval Boha a věřil v lásku dvou lidí. Bohužel žil za dob císaře Claudia II. Gothica. Panovníka, který svůj život zasvětil válkám a vítězstvím. Aby byla válka úspěšná, potřeboval do své armády naverbovat co nejvíce mužů. Římští muži však do armády nastupovali s nevolí. Proč? Claudius si to vysvětlil po svém. Podle jeho názoru jim v tom bránili ženy, které muži milovali a rodiny o které se museli starat. Nebýt žen, měl by armádu plnou mužů, kteří by byli ochotni padnout pro jeho vítězství. V jeho hlavě se tedy zrodil nápad, který záhy uskutečnil. Řešení viděl v zákazu zasnoubení a svateb v celém Římě. Právě římský kněz Valentýn neuposlechl nařízení krutého Claudia a dál, ovšemže tajně, oddával zamilované páry. Nějakou chvíli mu to procházelo. Ale jak to tak bývá, každý dobrý čin je opravdu „po zásluze“ potrestán. Za neuposlechnutí nařízení byl svatý Valentýn zatčen a uvězněn. Valentýn měl také lásku, dceru vězeňského dozorce. V den své popravy, 14. února, se s ní rozloučil milostným dopisem, který ukončil svými posledními slovy „ Od Tvého Valentýna“. Toto datum se dá tedy považovat za prvopočátek známých valentýchských přáníček.

Milé vyznání

V polovině února na nás toho moc milého nečeká. Radost z vánočních svátků je ta tam, temné večery přicházejí ještě pořád dříve, než by jsme chtěli a o tom, že na nás venku čeká bíle zasněžená romantická krajina si můžeme nechat jenom zdát. Není právě 14. únor to co potřebujeme? Udělat radost milovanému člověku, dát mu najevo, že ho milujeme, vážíme si ho, dát mu najevo že by život bez něj byl daleko horší.To je přeci pěkné povzbuzení v chmurné zimě, ne?

Srdce jako symbol

Co neodmyslitelně patří k lásce? Přeci srdce. A na svátek svatého Valentýna to platí dvojnásob. A když srdce, tak pěkně červené. Červená vůbec magicky vládne 14. únorem. Nejen, že je to barva pozitivní. Ale v barevné typologii je to barva, která je specifikována jako inspirativní, dokáže vyvolat nadšení a vlnu zájmu. Pohled na ni dokáže zrychlit metabolismus, zamává s výší krevního tlaku a dech se dostává do vyšší intenzity. Oči se na červenou barvu poutají jako magnet a mysl dokáže červená barvy vyprovokovat k okamžitým reakcím.

Darujte přáníčko

Samozřejmě, že u srdíčka nejvíce zahřeje přáníčko, které jste vlastnoručně vyrobily. Návodů najdete spoustu jak na internetu, tak v časopisech s kreativní tvorbou. Necítíte-li se dostatečně manuálně zručné, pak zavítejte do papírnictví a vyberte si podle svého vkusu. Pokud nestíháte ani to papírnictví, sáhněte po mobilu a nějaké pěkné valentýnské přáníčko pošlete alespoň takto.

Dárek který potěší

Určitě obdarovávané osobě uděláte radost nějakým pěkným dárečkem, který zahřeje u srdíčka a bude obdarovanému připomínat, jak moc ho máte rádi. Darovat můžete opravdu maličkosti jako je například svíčka ve tvaru srdíčka, malý srdíčkový polštářek, medvídka a tak by se dalo pokračovat na mnoho řádků. Jistou stálicí, která nezklame nikoho je květina. Fantazii se meze nekladou. Samozřejmě, pokud chcete sáhnout hlouběji do kapsy, můžete se rozmazlovat víkendovým romantickým pobytem nebo společnými masážemi.

Štítky: ,

Přidejte komentář