Žena a muž jako kamarádi


Přátelství

Může vůbec přátelství mezi mužem a ženou fungovat? Jedni věří, že ano, jiní říkají, že za přátelstvím mezi mužem a ženou je vždy něco více – láska, zalíbení či snad jen sex. Čemu se v přátelském vztahu mezi mužem a ženou raději vyhnout, aby vztah nevypadal jako něco víc než jen kamarádství? To vše a mnohem více naleznete v následujícím článku.

Myslím si, že kamarádství mezi mužem a ženou existovat určitě může. Však ona i většina vztahů začíná u pouhého přátelství. V případě, že máte přítele či přítelkyni, neznamená to přece, že se musíte přestat stýkat se všemi svými dosavadními přáteli jenom proto, že kamarádství je pouze počáteční fáze a za přátelstvím mezi mužem a ženou je vždy něco více. Vždyť kamarádstvím může něco začínat, na druhou stranu ale může také kamarádství mezi mužem a ženou zůstat pouze kamarádstvím.

V případě, že chcete, aby váš vztah zůstal pouze u přátelství, bude vhodné se tak i chovat. Určitě s kamarádem či kamarádkou neflirtujte, vyhněte se intimním dotykům, …

Kamarádství mezi mužem a ženou má své výhody. Ženy rády naslouchají a pomáhají, v případě, že bude mít kamarád nějaký problém, může si být zcela jist tím, že může přijít za svou kamarádkou, vše jí povědět, poradit se s ní. Třeba mu také poradí, jak na ženy, jak okouzlit jeho vyvolenou, jak ji pozvat na rande.

Naopak kamarád svou kamarádku rád vyslechne, poradí jí a dodá jí pocit bezpečí. V případě, že nebude mít s kým jít na večírek, určitě rád půjde s ní a potom ji doprovodí domů, aby se jí nic nestalo. A to vše se může odehrát pouze v přátelském duchu, bez lásky a bez jakýchkoliv intimností.

Každý máme na přátelství mezi mužem a ženou svůj názor, já osobně si ale myslím, že existuje. Kamarádský vztah mezi mužem a ženou je ale velmi křehké pouto, které se musí hýčkat a člověk s ním musí nakládat opatrně, aby jej nezničil.

Štítky: ,

Komentáře k “Žena a muž jako kamarádi”(celkem 2 )

  • Majka:

    Za svůj život jsem měla několik kamarádů – mužů. A vždy jsem tvrdila, že to možné je. Až jednou mě osud vyvedl z omylu… Seznámila jsem se s mužem, do kterého jsem se zamilovala. Byla jsem už ve věku, kdy mi nešlo o vážný vztah, ale spíš se navštěvovat, zažít ještě něco hezkého. On to měl stejně, rozuměli jsme si, navzájem si byli sympatičtí. Jenže bohužel jen do prvního sexu. Nelíbilo se mu to se mnou a řekl mi, že by se mnou rád dál kamarádil, povídal si, ale sex nechce. Doufala jsem, že třeba změní názor a trápila se. Nezměnil. Uplynulo několik let, on si našel přítelkyni, já jsem stále sama. Jsme v kontaktu, občas se sejdeme, ale nic se nezměnilo. On mě považuje jen za kamarádku, já k němu cítím něco víc. Zkoušela jsem s ním přerušit veškerý kontakt, ale chybí mi tak moc, že je to ještě větší trápení, než když spolu občas zajdeme na pivo.
    Od té doby vím, že kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje. Jedna strana chce víc a trápí se, což v konečném důsledku způsobuje trápení oběma. 🙁

Přidejte komentář