Bronzová pleť kůži svědčí


Dívka se připravuje na opalováníV letních měsících se cítíme lépe. Sluníčko nám dodává pocit energie, naše kůže je hladká, zdravě opálená. Bledule už totiž nejsou dávno v módě. Je vám líto, že byste se toho všeho musela vzdát? Zkuste si zářivý „šmrnc“ udržet co nejdéle.

Pilulka na začátek

Nejen se krásně opálit, ale opálení si i udržet pomůže beta-karoten. Důležitý provitamin A, který najdeme v červené a oranžové zelenině a ovoci, jako je například mrkev. Nechcete-li konzumovat mrkev na kila, sáhněte po něm ve formě doplňků stravy. Ze začátku sezony kůži krásně připraví na opálení, v době slunění pomůže k bronzovému zhnědnutí a po skončení „slunícího“ období pomůže pleti si bronzový nádech co nejdéle udržet.

Nepodceňujte péči

Aby se pokožka správně opálila, je důležité se o ni náležitě pečlivě starat. Samozřejmostí by měl být alespoň jednou do týdne důkladný peeling. Pamatujte také na to, že díky slunění a častému koupání dostává pokožka pěkně „zabrat“. Aby pokožka nešupinatěla, je vhodné ji často promazávat. Nejlépe je promazávat ji denně po večerní koupeli či sprše. Sáhnout byste měla po kvalitním zvláčňujícím mléce. V létě se hodí mléko, které je určené pro suchou pokožku.

Používat opalovací přípravky se správně zvoleným faktorem účinnosti je základ zdravého opálení. Jejich nepoužívání nejen-že zvyšuje riziko spálení kůže, ale také vznik rakoviny kůže. Takže před plánovaným sluněním se pořádně namažte (alespoň 20min. předem). Také se vyhýbejte sluníčku mezi 11-14 hodinou, kdy je jeho svit nejintenzivnější a jeho paprsky by vám mohly pěkně ublížit.

Voda, alfa i omega života

Pitný režim je důležitý a to obzvlášť přes léto. Dehydratace organismu se neblaze projeví právě na vaší kůži. Pak se můžete oddávat slasti zvláčňujících mlék, jak chcete, ale výsledek dokonalý nebude. Nedostatek vody v těle má zkrátka za následek šupinatění kůže. Takže sklenici vody v ruce a v letních horkách vypít alespoň tři litry neslazené neperlivé vody či minerálky.

Přírodě pomůžeme

Sice zářivé opálení nevydrží do nekonečna, ale pokud jste se správně opalovala, měla dostatek beta-karotenu a dbala na pitný režim, máte naději na maximální prodloužení opálení. Po sezoně je to přibližně jeden měsíc.

Kdy více můžeme přírodě pomoci než teď. Nevíte čím? No přeci samoopalovacími mléky!

Nemusíte se bát, éra krémů, které zanechávaly pomerančové mapy na kůži už je dávno pryč. Vynálezce samoopalovacích krému by si zasloužil minimálně naše uznání. Samoopalovací přípravky obsahují účinnou látku DHA, která reaguje s proteiny na povrchu pokožky a tím ji dokáže zabarvit. Bohužel, toto „opálení“ moc dlouho nevydrží, díky každodennímu olupování kožních šupinek. Sice krátkodobé řešení, ale naprosto bezpečné (rozhodně stonásobně víckrát než návštěva solárií).

A jak se samoopalovacími přípravky co nejlépe postupovat?

V první řadě je důležité provést celkový peeling pokožky. Ten zbaví kůži šupinek a zabrání tak nesouměrnému zbarvení pokožky. Na tvář použijte peeling co nejjemnější, na tělo můžete použít peeling hrubší.

Po peelingu kůži ošetřete hydratačním krémem či mlékem, na které jste normálně zvyklá. Tím že pokožku důkladně promažete, vyhladíte její povrch a suchá místa se zvláční. Zabráníte tím vzniku případných skvrn.

Samoopalovací přípravek, ať už ve formě mléka nebo spreje, nanášejte na suchou pokožku a důkladně rovnoměrně rozetřete. Nezapomeňte si hned po aplikace důkladně umýt ruce. Mohlo by se stát, že by došlo k jejich nadměrnému nežádoucímu zabarvení.

Pro udržení zdánlivě přirozeného opálení můžete samoopalovací přípravky používat podle potřeby. Jen pamatujte všeho s mírou.

Přidejte komentář