Cvičení nemusí být mučení


Léto nám zamávalo bílým šátkem na rozloučenou, bohužel. Do dnů se vkrádá pošmourné počasí, které zvěstuje, že zima se blíží mílovými kroky. I naše tělo reaguje na tento podmět a před blížící se zimou se chce „zabalit a zásobit“. Aby jste nemuseli mít strach z nedopnutých kalhot nebo vykukující „pneumatiky“ z trička, zauvažujte. Bez pohybu to zkrátka nepůjde. Dnes nabízí fitness centra různé druhy cvičení, které Vás bude bavit a jako „mučící nástroj“ Vašeho těla Vám rozhodně nepřijdou naopak cvičení se mohou stát vaší malou „drogou“ bez které se neobejdete.

V rytmu Zumby

Módní hit, to je zumba. Zeptejte se kamarádek a přítelkyň ve svém okolí, která ji ještě nezkusila. Pokud cvičení „opravdu nemusíte“ , pak zumba vás naprosto nadchne. Ani tolik necvičíte, jako tančíte. Zumba spojuje rytmickou a svižnou latinsko-americkou hudbu s kroky ze salsy, samba, flamenga a dalších podobných tanců. Vše v harmonické souhře s posilovacími cviky. Nemusíte mít strach, že ani u jednoho tance neznáte kroky, hudba vás povede a lektor zumby vám pomůže. Cvičení je úžasné na zpevnění zadečku, nohou a horních partií těla. Díky vlnivému pohybu zaznamenáte i nemalý rozdíl v oblasti bříška, se kterým má většina z nás, milé dámy, odvěké problémy. Jedna lekce zumby trvá většinou hodinu a spálit se při ní dá úctyhodné množství kalorií. Navštívit můžete i zumba maratony, které připomínají taneční party nebo se jít se zumbou schladit do bazénu. Taková awqua zumba je vhodná i pro ženy v očekávání nebo ty, které mají problémy s klouby.

H.E.A.T. versus spinning

Rozdílné a často zaměňované aktivity, ale jedno mají společné, u obou si dáte pěkně do těla.
Oba druhy cvičení se provádí na speciálních strojích, jeden z nich připomíná běžící pás a ten druhý kolo.
H.E.A.T. je ten u kterého chodíte na speciálním pásu, který není poháněný mechanicky, ale pouze vaší silou a rychlostí. Celé cvičení vychází z filozofie, že chůze je pro člověka od pradávna ten nejpřirozenější pohyb. Aby byla „chůze“ zábavnější , dají se na pásu upravit různé polohy sklonu. Vy si tedy i v tělocvičně můžete vyzkoušet pořádný výšlap srovnatelný s túrou na Sněžku. Zkušení „heaťáci“ si mohou zkusit na Sněžku i vyběhnout. Hodina probíhá pod dohledem trenéra a za zvuku rytmické huby, která vám cvičení usnadní.
Spinning další oblíbené cvičení, kterým žije nejedna žena. Pokud máte rádi jízdu na kole a s přibývajícími plískanicemi zoufáte, pak nemusíte. Akorát se místo do přírody vypravte do fitness centra na hodinu spinningu. Na spinningovém kole můžete simulovat jízdu do kopce, po rovince i z kopce.

Power plate

Malý zázrak tělocvičen. Power plate je cvičební přístroj, který si ženy nemůžou vychválit. Pár minutové cvičení vám dá stejně, jak hodina a půl v posilovně. Přitom se tak neunavíte. Power plate funguje na vibračním principu, díky kterému „probudí“ vaše svaly k životu. Při cvičení střídáte různé polohy těla jako podřep nebo leh. Určitě je pro naprostého laika lepší zeptat se trenéra jak správně cvičit tak, aby výsledek byl co nejefektivnější. Milé dámy, Power plate, je prý zaručeným odstraňovačem zákeřné pomerančové kůže nebo-li celulitidy. Cvičení je vhodné pro každý věk. Takže vzhůru do nejbližšího fitness centra, zeptat se, zda mají Power plate.

Vybraly jste si? Všechna cvičení mají v sobě něco zajímavého, co stojí za vyzkoušení. Ať už tedy zkusíte zumbu, spinning, H.E.A.T. nebo Power plate, vaše tělo vám bude vděčné a vy zažijete báječný pocit, za který můžou vyplavené endorfiny během cvičení. A kalhoty vám budou i po vánočních svátcích!

Štítky:

Přidejte komentář