Homeopatie


S přívalem množství tzv. „civilizačních“ chorob, na které trpí nejvíce děti (ať už jsou to opakované záněty horních cest dýchacích, bronchitidy…), ale i dospělých, kdy roste „závislost“ na zklidňujících analgetikách nebo uklidňujících sedativech, musí člověku logicky uvažujícímu v hlavě chtě nechtě naskočit varovné „červené světýlko“, které začne mozek nutit uvažovat jinak. Opakované užívání léků, tam kde nejsou stoprocentně nutné, snižuje jejich účinek tehdy, kdy jsou opravdu zapotřebí. Analgetika na bolest nebudou také zabírat donekonečna. Jistě, je strašně jednoduché spolknout pilulku a mít po příznacích. Problém však vyřeší jen zřídka kdy. Samozřejmě, nechci vyvracet účinek a potřebu léků, ale je dobré vědět, že existuje ještě jiná varianta. Daleko šetrnější. A do ní patří homeopatika.

Homeopatie. Co to je?

Homeopatie je systematicky vypracovaná léčba, které se řídí potřebami a potížemi těla. V podstatě jde o to, že látky vyvolávající určité příznaky je také zároveň léčí. Tedy taková zředěná látka se může stát léčebným prostředkem pro nemocného. Homeopatie jako taková se řadí k nejstarším alternativním medicínám vůbec.

Lékař Homeopatik

I Homeopatie má svoje lékaře. Od těch „klasických“ léčí jinak. V popředí nevidí jen samotnou nemoc, ale celého pacienta. Homeopatie věří, že nemoc se musí léčit jak po fyzické, tak po psychické stránce. Homeopat není však šarlatán. Nutno podotknout, že homeopati mají patřičné vzdělání. Homeopaty si můžete najít v celostátním registru Homeopatů.

Podoba homeopatik

Homeopatické léky se ve většině případů vyrábějí ve formě malých kuliček. V sobě obsahují sacharózu a laktózu nasycenou aktivním lékem. V tubě nechybí ani dávkovač. Není ani výjimkou, když se objeví homeopatika ve formě sirupů či zřídka kdy ve formě klasických tablet. Homeopatika se vyrábí ze surovin živočišného, minerálního i rostlinného původu. V homeopatikách můžeme najít i bioterapeutika (produkty vlastního lidského organismu).

Krkolomné názvy

U homeopatických léků narážíme na pro jazyk nesrozumitelné názvy. Všechny homeopatika nazýváme totiž latinsky. Jména homeopatik vycházejí z latinských názvů druhů rostlin a ostatních zdrojů v homeopatikách obsažených. Velkou výhodou je, že názvy homeopatik jsou mezinárodní. Proto není problém si ten daný produkt koupit i bez znalosti jazyka za hranicemi. Lékárníci ve všech zemí ví, co po nich žádáte.

Dětem pomáhá

Homeopatika jsou i skvělým prostředkem jak pomoci dětem ke zvýšení imunity a to nejen v kritických obdobích chřipek. Homeopatika dokáží posílit imunitu dítěte, které pak není tolik nemocné. Určitě by bylo dobré vyzkoušet na dítku, které začíná navštěvovat předškolní zařízení. Přeci jen zkušenost je lepší než popsané řádky. Homeopatik vám jistě rád poradí, jakými přípravky začít.

 Fakt je fakt

Homeopatika se nechávají rozpustit v ústech. Doporučenou dávku vložte nebo nasypte pod jazyk a nechte rozpustit. Homeopatika není potřeba zapíjet. Minimálně půl hodiny před a půl hodiny po použití homeopatik nic nejezte ani nepijte. Vhodné není kouření či zubní hygiena. Nečekejte, že vám hned první dávka zabere. Homeopatika jsou tak šetrná, že je může užívat kdokoliv včetně malých dětí a těhotných žen. Oproti klasickým lékům jsou i příjemné na chuť a nedráždí žaludek. Homeopatika nejsou jedovatá – nehrozí tedy předávkování. Homeopatika se nedoporučuje používat souběžně s léky na předpis. Důležité také je, že homeopatika nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Štítky: ,

Přidejte komentář