Hubnutí na dálku


e8cd8b61-ed62-401e-b4f5-cbb5be85d4a6O novoročních předsevzetích už jste dozajista četly. Jedno z nejčastějších se točí kolem přebytečných kilogramů. A ty, ruku na srdce, má po vánočním „žracím“ maratonu nejedna z nás. Pozitivní je fakt, že na ten boj nejste úplně sama.

Za prvé – motivace

Asi největší motivací je pro každou z nás vzhled. Dobře vypadat chce každá žena, a obzvláště s blížícím se jarem, kdy odhodíme své „zakrývací“ kabáty v dáli. Další v řadě by mělo stát zdraví. Lidé s nadváhou trpí ve větší míře cukrovkou, vysokým krevním tlakem či se u nich zvyšuje riziko infarktu.

Jak začít?

Na boj nejen s povánočními kily myslí specializované poradny, sportovní kluby, rozličné druhy fitness center atd. Všude vám nabídnou redukční programy, cvičební lekce či dlouhodobější redukční pobyty. S nástupem nového roku i za velice výhodné ceny. Na výběr máte zkrátka hned několik variant. Mě přišla velice zajímavá možnost dálkového hubnutí. Nedokážete si představit, jak to může fungovat? Tak dávejte pozor, jestli tento způsob redukce váhy není vhodný právě pro vás.

Hubnutí na dálku uvítáme hlavně my, ženy. Je skvělý pro uchazeče, kteří neustále bojují s hodinovými ručičkami. Ocení ho i ty, které sebelepší konzultace nemohou navštěvovat pravidelně (nepravidelná pracovní doba, péče o nemocné děti atd.) Prvním krokem je najít si svého odborného poradce. Online poradce, samozřejmě. S tímto vybraným člověkem, se pak dohodnete, jak postupovat dál. Samozřejmě je prvním krokem vyplnění podrobného vstupního dotazníku, kde vyplníte nejen své fyzické údaje, ale také své představy a požadavky ohledně snížení hmotnosti.

V hlavní roli JÁ

Na základě dotazníku a prvního „setkání“, vám poradce sestaví individuální jídelníček. Redukční jídelníček má ve většině případů podobu přehledné tabulky, kde máte zaznamenán kompletní detailní rozpis jídel. Hubnutí není o hladovění, ale o časté, pravidelné a správně výživově zkombinované stravě. Samozřejmostí je doplnění jídelníčku o správný pitný režim. Jsem si jista, že po přečtení vašeho ukázkového jídelníčku budete v šoku ze skladby a množství potravin. Nejedna z vás zjistí, jak se doposud špatně stravovala.

Není to jen o jídle

Každý správný výživový specialista vám kromě redukčního jídelníčku také doporučí pravidelnou pohybovou aktivitu. S přihlédnutím k aktuální hmotnosti a fyzické kondici. Pro stokilového človíčka není přespolní běh to pravé ořechové, klouby by dříve nebo později vypověděly službu. To plavání, je naopak více jak vhodné atd.

Klady hubnutí na dálku

Jídelníček a pohybový plán už máte. Co dál? Naprostá výhoda „dálkového“ hubnutí spočívá v tom, že máte svého výživového poradce prostřednictvím počítače stále po ruce, nemusíte čekat až na dohodnutý termín. Můžete s ním konzultovat, svěřovat své pocity i překonat krize, které stoprocentně přijdou. Navíc co si budeme povídat, svěřit se papíru a ne z očí do očí je pro mnohé z nás daleko snadnější. Snáze se nám přiznávají chyby či prohřešky na papír (tedy spíš obrazovku počítače). Cítit podporu při hubnutí také není na škodu. Jistě se dostanete k fázi, kdy se můžete snažit sebevíc a ručička váhy zkrátka neukáže třeba i měsíc ani o deko míň nebo dokonce i trošku poskočí nahoru. Tady je takový „online kamarád“ k nezaplacení. Dokáže vám vysvětlit proč tomu tak je, dokáže vás povzbudit a nezahodit zbytečně již odvedenou „práci“. Samozřejmou výhodou je i cena. Za kompletní servis, včetně jídelníčku na míru nezaplatíte žádné závratně neúnosné částky. Za dobrý pocit z pěkné postavy to rozhodně stojí.

Přidejte komentář