Jak se bránit onemocněním?


RýmaV tomto článku se podíváme na to, jak se vypořádat s nachlazením a jinými nepříjemnostmi, které vám zaručeně dokáží vzít vítr z plachet a zkazit náladu.

Nachlazení

Prudké změny počasí  spolu s dalšími vlivy způsobují, že je náš imunitní systém vystavován těžké zkoušce. Stačí pak jednou někde promoknout při čekání na autobus a nachlazení je na světě. Jak se takovým vlivům bránit, být fit a moci si jednoduše užívat života naplno?

Prevence

Velmi důležitá je v tomto ohledu prevence. Pokud dbáte o své tělo, eliminujete zaručeně většinu onemocnění, kterým byste jinak snadno podlehly. Krom pravidelné a důkladné hygieny, dostatečného množství zdravého spánku a pohybu, zdravé stravování můžete pro vaše tělo udělat i něco navíc. Jde například o vhodně zvolené doplňky stravy. Tyto doplňky je lepší používat po konzultaci s lékařem, který je schopen vám i doporučit, jaký vitamín vám třeba chybí nebo co vaše tělo potřebuje a nedostává se mu přirozenou cestou.

Léčba

Pokud už k nachlazení přeci jen došlo, v žádném případě nedoporučuji krmit se hned antibiotiky, kvůli obyčejné rýmě. Zkrátka si na pár dní zalezte do postele, přečtěte si knížku nebo si pusťte váš oblíbený seriál a odpočívejte. Proti bacilům můžete bojovat i slepičí polévkou nebo třeba přírodními léky, bylinný lék na nachlazení často pomůže i rychleji než antibiotika a nemá vedlejší nežádoucí účinky.
Již dříve jsme psali i o domácí léčbě, ale profesionální přípravky budou asi účinější.

Potíže s klouby

Mnoho lidi rovněž především v pozdějším věku mívá potíže spojené s pohybem. Pohybový aparát je velmi choulostivý a s věkem se opotřebovává. Není však nutné, kvůli obtížím s ním spojeným nemít radost z pohybu, i tyto problémy se dají řešit a především se jim dá předcházet. Je však potřeba dávat pozor hned od dětského věku, což hezky popisuje článek, o chybách, kterých se vzhledem k našemu pohybovému aparátu dopouští naši rodiče.

Přidejte komentář