Jaká rizika v sobě skrývá sezení?


Jak velký negativní dopad má sezení na vaše zdraví, a jak se můžete těchto obtíží zbavit nebo je alespoň částečně odstranit? Odpověď zní sitness!

Většina živých tvorů tráví čas v pohybu, což je zcela přirozené. Je totiž nezbytné, aby si živočichové udržovali formu, příroda je v tomto směru neúprosná a platí heslo: silnější přežije. Většina lidí v našich končinách už ale dávno o holý život den co den nebojuje a pokud si nenašli jinou formu motivaci, přestávají zcela vynakládat nějaký pořádný tělesný pohyb. Takový typický den průměrného občana pak může vypadat nějak takhle, ráno vstane a nasedne do auta, aby dojel do práce, tam prosedí celý den. Vrátí se večer a sedne si k televizi. O víkendu by sice mohl zajít s kamarády na tenis, ale on si raději zajde sednout do hospody.

Ano pochopili jste, krom spánku dotyčný stále jen sedí, což samozřejmě nepomáhá jeho tělesné kondici, a co víc většina lidí se u sezení hrbí, takže si tím i ničí páteř. Jestli se dostaví jako první bolesti zad či kloubů nebo jestli skolióza páteře není asi nutné rozvádět.

A při tom stačí tak málo! Přidat do svého programu trochu pohybové aktivity a především zvolit kvalitní židli na sezení tj. libovolný typ zdravotní židle, která vám bude vyhovovat. Za sebe mohu doporučit židle sittness, díky kterým se budete cítit skvěle nejen vy, ale i vaše záda.

Přidejte komentář