Kryoterapie: Léčivý mráz


O blahodárných účincích tepla bylo napsáno mnoho článků. Víte ale, milé dámy, že mráz je lepší? Ne? Pak se pojďte seznámit s mrazem který umí léčit, představuji Vám kryoterapii.

Kde se vzala?

Sníh, led, chlad, to všechno znali už staří Egypťané. Led znecitlivoval, vyháněl horkost z těla…Technický vývoj však nezastavíme. Ve 20. století vznikla věda kryobiologie. Věda zabývající se extrémně nízkými teplotami. Díky Japonci Yoshiru Yamauchimu vznikla první komora, tzv. kryogenická, kde se dala teplota více jak –100°C vyvolat uměle.

Co léčí?

Krátkodobé ¨zchlazení¨ celého těla napomáhá k hojení ran, zlepšuje imunitu, pomáhá při zánětech kloubů a svalů, zmírňuje projevy lupénky… Pro ženy toužící po krásném těle, jistě není zanedbatelný fakt, velice pozitivního účinku na tzv. pomerančovou kůži nebo-li celulitidu. Během kryoterapie se vyplavuje endorfin a ten, jak je známo, navozuje pocit štěstí a euforie. Proto je kryoterapie vhodná i jako boj proti všude přítomnému stresu, nervozitě a napětí.

Kryokomora, malé polárium

Kryoterapie se provádí ve speciální místnosti, kryokomoře. Na první pohled Vám připomene saunu. S podstatným rozdílem. V kryokomoře klesá teplota až k –130°C. Polárium na Vás dýchne speciálně upravený vzduch zbavený vlhkosti. Díky tomuto suchému vzduchu, se dá extrémně nízká teplota ¨přežít¨.

Mráz? Jen chviličku

Do kryokomory vstoupíte pouze s rouškou na ústech, dřeváky na nohou a speciálním spodním prádlem na těle. Aby tělo neutrpělo velký šok, strávíte nejprve cca půl minuty v teplotě kolem –60°C. Pak už vstoupíte do té pravé kryokomory s teplotou kolem – 130°C. V této neskutečně nízké teplotě strávíte 2 až 3 minuty.

Kryokomora…a potom?

Součástí kryoterapie není jen zchlazování těla extrémně nízkou teplotou, ale i následná péče. Po vystoupení z mrazu na Vás čeká půl hodinové cvičení. Díky cvičení se Vaše tělo prokrví a vyloučí toxické látky. Rozpohybujete ztuhlé svaly.

Můžu taky?

Kryoterapie je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Nezáleží ani na věku. Kryoterapii může podstoupit každý, komu ji lékař, na základě vyšetření schválí. Děti mohou kryoterapii absolvovat od čtyř let. U nich se však volí jiná teplota a kratší čas.

Zaujalo Vás to? Mě tedy ano, nechat se zchladit, zbavit se ďolíčků na stehnech a ještě k tomu být v euforii z přemíry vyplaveného endorfinu. Rozhodně jdu do toho! Jaký je na kryoterapii Váš názor?

Přidejte komentář