Nebojte se kontaktních čoček


Více než třetina lidí potřebuje korekci zraku. Pokud i vy  patříte mezi ně, dopřejte si korekci kvalitní, přeci jen zrak je pro nás tím nejdůležitějším smyslem.

Kontaktní čočky jsou úžasným vynálezem, který ocení hlavně ti z vás, kteří nemají zrak jako ostříž. Bohužel ale kolem nich panuje ve společnosti plno fám a obav, které jsou naprosto směšné a zastaralé. Doporučuji se tedy informovat, například přečtením toho článku a pak učinit racionální rozhodnutí.

Čočky oči neničí

Než si popíšeme pozitiva kontaktních čoček, ráda bych vyvrátila tři velmi časté fámy. Hodně lidí věří tomu, že kontaktní čočky ničí oči, že je nadměrně dráždí, zhoršují zrak a kdoví co ještě. To vůbec není pravda. Samozřejmě si oči na čočky musí zvyknout a opravdu může docházet k lehkému podráždění, pokud oko rychle vysychá. Nic méně se nejedná o nic, co by návštěva u lékaře a nějaké ty kapičky nespravili.

Čočka se v oku opravdu neztratí!

Druhou trochu úsměvnou historkou, které lidé věří, je, že se může čočka v oku ztratit. Dokonce s tím prý řada lidí navštěvuje lékaře. V praxi to vypadá asi tak, že dotyčný čočku ztratí v koupelně či při jiné aktivitě a jakmile si jejích nepřítomnost uvědomí, začne panikařit. Oko opravdu nemá také absorpční schopnosti, aby vám pohltilo jakkoliv čočku.

Kontaktní čočky nejsou vůbec tak drahé

Hodně lidí se rovněž domnívá, že jsou kontaktní čočky nekřesťansky drahé, ale není tomu tak. Jednak musíte brát v potaz to, na jak dlouhou dobu jsou kontaktní čočky určené (většinou 14 dní nebo měsíc) a rovněž jejich kvalitu. Dnes se dají ale pořídit i levné kontaktní čočky, které jsou opravdu kvalitní.

Dívejte se na svět bez obtíží

Co ale pravdou je, že s čočkami uvidíte výrazně lépe. Zaprvé brýle nepokrývají celé zorné pole a za druhé se musíte neustále starat o to, aby byli čisté, aby se nezamžili, o odrazy světel atd.

Neomezujte se v pohybu

Další výhodou čoček je, že při sportu či jiné pohybové aktivitě nemusíte řešit, zda vám náhodou brýle nespadnou nebo zda vám do nich nevrazí míč. Takový běh s brýlemi si taky nedovedu dost dobře představit, jelikož při takových otřesech nemohou brýle zůstat v klidu, tím pádem se z pohybové kondiční aktivity stane potenciální bolehlav.

Budete vypadat lépe

Pohled na člověka bez brýlí je zkrátka hezčí, takový přirozenější. Neříkám, že jsou nutně všechny brýle nevkusné, ale většinou tvář zpřísňují a dělají ji starší, což nejsou zrovna lichotivé aspekty. Sundejte tedy brýle jednou pro vždy a ukažte své nové já. Nakupovat kvalitu za dobrou cenu: kontaktní čočky Brno.

Štítky: , ,

Přidejte komentář