Pomerančová kůže: Strašák žen i dívek


První sluneční paprsky už pohladily naši kůži. Zatím jsme jen odhodily v dál zimní teplé bundy. To je však jen začátek, jak slunce získá na síle, odhodíme i kalhoty a na obdiv světu vystavíme své nožky v sukních. Bude-li ještě větší parno, přijde na řadu slunečná pláž a plavky. Toho se asi my ženy bojíme nejvíce. Plavky toho dokáží totiž skrýt jen opravdové minimum. Vždyť která z nás by nechtěla světu vystavit na obdiv svá plná, hladká stehna, že? Ale….celulitida si nevybírá. Může ji mít maminka od dvou dětí stejně tak jako dvacetiletá slečna. Aby byla stehna krásná, vzhůru do boje proti „pomerančové kůži“, jak se s oblibou celulitidě říká.

Fakta neublíží

Celulitida – její název pochází z krásně slunné Francie ze slova cellulite. Ve skutečnosti se pod názvem celulitida skrývá špatná funkce lymfatického systému. Potvůrky v podobě tukových buněk se ukládají v podobě hrudkovité hmoty pod kůží. Bohužel nejčastěji na stehnech. Výjimkou však není ani vnitřní část paží či bříško. Jako by tyto problémové partie nebyli už tak dost náchylné. Tukové buňky pak tedy tvoří pod kůží větší či menší hrbolky. Bohužel celulitida je výsadou žen. Muže téměř nepotkává.

Celulitidou trpí opravdu až 90% ženské populace. Celulitidou můžeme trpět v několika stupních. Nejméně viditelný je první stupeň, celulitida není na ženě okem viditelná. Vynikne jen v tom případě, pokud zmáčknete kůži, poté můžete na sobě pozorovat mírnou nerovnost podkoží. Když se celulitida přehoupne do své druhé části je to o něco horší. Ještě pořád není okem patrná, tedy v některých situacích. Už například vynikne, když se posadíte. Posune-li se celulitida ještě dál do třetího stupně, je okem naprosto zřetelná a už ji bohužel nezamaskujete v žádné pozici. Poslední fáze celulitidy je nezvratitelná, dolíčky se dělají všude tam, kde je podkožní tuk. Nutno poznamenat, že tato fáze celulitidy trápí ženy ve vyšším věku.

Celulitida je prevít a moc si nevybírá. Spustit ji může stres, puberta, těhotenství, špatná životospráva, užívání antikoncepce, kouření, nedostatek pohybu, špatný pitný režim atd. Faktorů je spousta.

Jak ji léčit?

Kromě toho, že byste si měla upravit jídelníček a dodržovat správný pitný režim, můžete zkusit ještě něco na víc.

Cvičení

Posílit a zformovat svaly, které se nacházejí v místech postižených celulitidou není rozhodně na škodu. Když už nic jiného, celulitida se nebude dále zhoršovat. Jak se naučit správné cviky vám poradí v dobrém fitness centru. Útěchou je, že spousta z nich se dá vykonávat doma nebo v zaměstnání. Stačí pár chvil každý den. Zázraky hned nečekejte, ale z dlouhodobějšího hlediska je efekt pozitivní.

Mastičky a krémíčky

Z reklam na nás útočí všemožné krémy a gely (více či méně finančně nákladné), možná mnoho z vás zklamu, ale funguje jich s bídou pětina. A než přijdete na to, která pětina to je, finančně vás to zrujnuje. Bohužel i tady platí, že nic nedostanete snadno. To by celulitida netrápila žádnou ženu.

Do salonu

Spousta kosmetických salónů začala nabízet léčbu celulitidy. V mnoha případech se celulitidu podařilo opravdu zmírnit, oblíbené lymfo-drenáže s detoxikačními zábaly mají prý skvělé účinky. Jistě se vyplatí v kosmetických salónech optat, popřípadě si zjistit rešerše od stálých zákaznic. Dnes už jsou procedury těchto kosmetických salónů cenově poměrně dostupné. Navíc mírné zlepšení často uvidíte již po první návštěvě. Pro úplné vymizení celulitidy však bude potřeba proceduru opakovat.

Boj s pomerančovou kůží je zkrátka běh na dlouhou trať. Pokud patříte k té vzácné menšině, u které se ještě neprojevila, rozhodně nepodceňujte prevenci. Nepřítel nikdy nespí.

Přidejte komentář