Reflexologie


Cizí prsty důkladně stlačují různé reflexní body na ploskách nohou, výsledkem je blaženě uvolňující pocit a ozdravení celého těla. Toto si lze za pojmem reflexologie představit. Abychom nepoužívali cizí slova, budeme se domácky bavit o masáži nohou.

Reflexologie se považuje za znovu objevenou starou formu léčitelství. Již za dávných časů v Číně, Egyptě i Indii vycházeli z jednoduché teorie. Ploska nohou je rozdělena na spoustu nepravidelných částí, kdy každá z těchto částí odpovídá některému tělesnému orgánu nebo části těla. Slepé střevo, kostrč, močový měchýř, bránice, játra atd. To vše lze tlaky prstů na plosce chodidla klidnit a stimulovat.

Předci byli chytřejší

Nejpřirozenější a nejlepší stimulací reflexních bodů na ploskách nohou je co? No přeci chůze a to chůze bosky. Naši předci neznali komfort bot, chodili i tím sebeobtížnějším terénem bosky. Logicky jim to tedy pomáhalo k fyzické i psychické rovnováze. My chůzi bez bot neznáme. Maximálně tak doma na měkoučkém koberci. K tomu si přidejte strašáka moderní doby, stres a jednoznačně zjistíte, že k pohodě předků máme daleko. Rozhodně vám nenavrhuji, abyste začali chodit bosi, to ne. Ale moderní reflexologie je určitě zajímavý pojem.

Zajímavost:

Moje kamarádka fyzioterapeutka má doma pod umyvadlem nádherný keramický „plech“ a v tom spoustu nádherných kamínků a oblázků. Nějaký čas jsem si myslela, že je to jen pěkná dekorace, ale ono ne. Bylo mi řečeno, že každé ráno a večer, při pravidelné zubní hygieně si na tom tácu prostě chodí. Sama sobě stimuluje, díky nerovnému terénu, chodila. Přišlo mi to opravdu úžasné. Takže máme doma pod umyvadlem něco podobného. Jen kamínky ještě dolaďujeme . Musíme chodit víc do přírody. Jako nápad, mi to přišlo opravdu geniální.

Reflexoterapie se zabývá zdravím člověka jako celkem. Nepomáhá napravit jenom tělesné neduhy, ale i duševní rovnováhu. Když je zdravé tělo, je zdravá i mysl. U řady potíží je reflexoterapie uznávanou doplňkovou léčbou. Nejvíce využívaná je při bolestech hlavy, svalové únavě, snížené imunitě, při pocitech tísně…

Ordinace Reflexologa. Pojďte dál!

Reflexolog rovná se fyzioterapeut. K masáži plosek nohou využívá bříška všech prstů. Při masáži vám tlaky a hlazením na správných reflexních místech pomůže při vašich obtížích. Návštěva v takové ordinaci je daleko příjemnější než kterákoliv jiná. Hned jak přijdete k fyzioterapeutovi, měl by s vámi podrobně probrat váš zdravotní stav. Měl by vědět o všech závažných onemocnění, operacích, úrazech a pravidelně užívaných lécích. Nezeptá- li se vás na to, pak si raději zvolte jiného. Takový fyzioterapeut si nezaslouží vaši důvěru. U správně provedené reflexoterapie se nemálo často stává, že při zákroku spokojeně usnete. Mohou se však dostavit i nepříjemné reakce jako je podráždění kůže nebo zvýšená teplota. Jedna návštěva u takovéhoto „človíčka“ se zázračnými prstíky rozhodně nestačí. Chcete-li zažít dlouhotrvající pocit úlevy, měli byste návštěvu zopakovat do měsíce. Masáž nohou trvá 45 – 60 minut. Šikovný terapeut sám objeví, na co se má soustředit, který orgán právě potřebuje nejvíce „vyladit“.

Takovou malou reflexoterapii můžete vyzkoušet i doma. Před začátkem doporučuji nastudovat literaturu o „domácí masáži nohou“. Vše vychází z takové mapky nohou, kde jsou jednotlivé orgány přiřazeny k správnému místu na plosce nohy. Sice žádný učený z nebe nespadl, ale výsledků můžete dostát celkem obstojných.

Přidejte komentář