Restart těla


Mít přeplněný hard disk není v dnešní uspěchané době nic výjimečného. Umět se ale správně „restartovat“ dá zabrat. Alespoň jednou za čas bychom toto tělu dopřát měly. Bez energie, tedy bez té pozitivní energie , se náš život zkrátka neobjede. A to platí i po čase dovolených. Vždyť, vrátíte se sice krásně odpočinuté, ale práce se snad po dnech volna naklonovala. Takže efekt dovolené mizí, jak bublinky z minerálky.

Začneme od stolu

Nejen láska prochází žaludkem…ale také energii musíme z něčeho dostat. A z čeho jiného, než z jídla. Sice si v létě dopřáváme větší přísun ovoce a zeleniny (nebo v to alespoň doufám), ale časté grilování, švédské stoly na dovolených, přemíra alkoholu…..to jsou zaručené zabíječi energie. Vystartujte tedy do boje se správnou taktikou. Bylo by nejlepší řídit se zlatým dobrým pořekadlem: „Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s nepřítelem a večeři mu dej celou“. K tomu vhodná skladba potravin a vy budete moci skály lámat . Samozřejmě ze svého restartujícího programu vynechte na nějaký čas alkohol, byť jen v malém množství.

Půst by nebyl od věci

Chcete-li si tělo pročistit od zatěžujících látek bleskově, vyzkoušet můžete malý půst. První den jezte ovoce podle chuti, jaké množství chcete (pozor jen na banány a hrozny, mají velký obsah cukru), druhý den si pochutnávejte na zelenině a třetí den skombinujte ovoce, zeleninu a ovesné vločky. K tomu denně vypijte alespoň dva a půl litru neperlivé vody. Uvidíte, jak se po této očistné kůře budete cítit dobře.

Rande s babkou kořenářkou

A ta mi povídala ……Královnou k očištění a protištění těla je jedna rostlina, kterou zná snad každý. Je zelená, dokáže dorůst do pěkné výšky, a když se s ní potkáte tváří v tvář (tedy spíš kůži na kůži), dlouho na ni nezapomenete . Ano, mám na mysli kopřivu. Kopřiva je k očistě přesně to pravé. Organismus dokáže kopřiva velmi účinně zbavit zplodin, díky velkému obsahu kyseliny mravenčí, acetylcholinu, serotinu, vitaminu A, B a C, železu…a tak dále. Z těla dokáže účinně vypudit kyselinu močovou, která způsobuje například dnu.

Dokonalý detox, vám kopřiva nabídne, když rozmixujete (tyčkovým mixérem) čerstvé listy kopřivy s malým množstvím vody. Poté přes plátýnko lehce přecedíte a tuto šťávu budete užívat po čtyřech kávových lžičkách každý den.

Bez pohybu to fakt nepůjde

Při správné tepové frekvenci se z těla vyplavují příjemné endorfiny. Nabudí váš mozek k příjemným myšlenkám, dodají vám okouzlující „lehký“ pocit a žádný problém nebude s endorfiny v těle nepřekonatelný. Nemusíte hned nutně lámat rekordy v posilovně. Úplně postačí svižnější procházka zelení, když se pak zastavíte, zavřete oči a budete poslouchat ten nádherně příjemný zvuk lesa. Hm, odpočinek, který vám žádný lékař v tabletách předepsat nedokáže.

Šálení mozku i chuťových buněk

Bacopa Monieri

Znáte, zázrak z ajurvédské medicíny, původem z Indie? Je to bylinka, která revitalizuje nervy a mozkové buňky. Bacopa navíc podporuje průtok krve mozkem a ještě k tomu působí jako lék proti stárnutí.

Čočka červená

Když chybí tělu železo, projeví se u nás nedostatek únavou, podrážděností a celkovou ochablostí. Nejvíce dodáte potřebnou dávku železa tělu konzumací červené čočky. Správně upravená je opravdu lahodná.

Kardamon

Nebo také semínko lásky. Kardamon se totiž považuje za účinné afrodiziakum. Kromě toho dokáže účinně zklidnit nervovou soustavu. Syrová semena vás svojí chutí rozhodně „neokouzlí“. Zkuste ale zahřát šálek vody s pěti semeny, kouskem celé skořice a plátkem zázvoru. Nechte půl hodiny odstát a pak nálev vypijte. Čaj pro „dobrou náladu“ si uvařte dvakrát denně.

Přidejte komentář