Voda: Elixír života


Voda. Tekutina, bez které by jsme nepřežili déle než tři dny. Voda je tím jediným a opravdovým elixírem života. Koupel v ní nás skvěle osvěží, její pití nám svlaží vyschlé hrdlo, její teplé páry nás léčí a její slaná podoba nám dopřává luxusní regeneraci. Voda, neboli H₂O, je zkrátka jedinečně zázračná tekutina.

Lok vody

Dodržovat správný pitný režim je notoricky známé téma skloňované ze všech stran a ve všech pádech. A to nejzdravější k pití? No přeci voda. Absolutně nekalorický nápoj, který nám ve své minerální podobě dokáže doplnit důležité stopové prvky a vzácné minerály. Vodu si můžete dopřát bez bublinek nebo s bublinkami. V poslední době je velice oblíbená varianta jemně perlivé, která tvoří příjemný kompromis. Nejideálnější by bylo, kdybychom si pořádnou sklenici vody dopřávali každou hodinu. Zkuste to alespoň měsíc vydržet a uvidíte skvělé změny. Tělo se vám odvděčí zevnitř i z venku. Venkovní proměna bude samozřejmě viditelnější a to především na hydrataci pokožky.

Jen na jedno pozor. Každá voda není pitná. U nás se toho bát nemusíte, voda z kohoutku je nezávadná (prochází častým a důkladným rozborem) s jasným původem. Rozhodně se nedoporučuje pít vodu ze studní nebo lesních potůčků. Může se vám sice zdát sebeprůzračnější, ale to co vám uškodí, na první pohled rozhodně neuvidíte. To samé platí o chudších zemích. Tam si nedávejte vodu jinak než v plastové lahvi s neporušeným zavíráním. Pozor i na omývání ovoce nebo stánkové prodejce limonád. Jinak si domů přivezete nepříjemné střevní potíže, v tom lepším případě.

Když je voda slaná

Kde jinde by jsme měli hledat slanou vodu než v moři, že? Mořská voda patří k nejblahodárnější přírodní lékárně na světě. Jódem prosycené pobřeží má blahodárné účinky na kůži. Mořský vzduch ve spojení s vodou zase pomáhá mírnit příznaky alergie, prokrvuje kůži a ulevuje od bolesti kloubů. Plavání v moři pomůže spálit kalorie a zpevnit svaly, navíc k tomu skvěle prokrví všechny vrstvy kůže a svalů. A to vůbec nemluvím o psychické pomoci sluníčka. Toto vše v jednom jsou i ty nejlepší přírodní antidepresiva.

Terapie z vody je …

hydroterapie. Střídání teplé a studené sprchy nádherně zlepší náš imunitní systém, pomůže napravit prokrvení pokožky, nervové poruchy a v neposlední řadě ulevuje od bolesti blokujících svalů. Z vody pochází i sauna. Suchý horký vzduch sauny pomáhá prokrvit kůži a rozšířit krevní cévy. Zvláště v zimním období, kdy jsou těla prokřehlá a mysl unavená, oceníme vodu v této podobě nejvíce. Léčebné účinky vody v podobě hydroterapie najdete v každých lázních a wellness centrech.

Čistá je umytá

Neznám lepší pocit, než při ranní sprše. Tělo je dokonale čisté a mysl stoprocentně nastartovaná. Čisté tělo je umyté tělo. Samozřejmě není nezbytně nutné se denně mýt, ale obden by měl každý. Jediný komu časté koupání nedělá dobře, jsou miminka. Dejte pozor, umytá pokožka, neznamená hydratovaná pokožka. Pokožku zatěžuje spousta vnějších faktorů, které ji hydrataci ubírají. Ať už to je kouření nebo pití kávy. Jednoduchým testem, jak zjistíte špatnou hydrataci vaší pokožky, je její obnova. Po koupeli se jen osušte a čekejte. Pokud i po půl hodině ucítíte pnutí pokožky je něco špatně. Ať už je to nedostatečný pitný režim nebo nadměrná zátěž kůže, příčin může být spousta. Hydrataci tedy pokožce nezapomeňte dodat speciálními mycími přípravky a správným tělovým mlékem. Ideální je, když budou jedné řady, označené nápisem – pro suchou kůži.

Přidejte komentář