Wellness: Synonymum pro zdraví, pohodu a krásu


Wellness, slovo, které plní články časopisů a magazínů. Člověk podle této filozofie má být krásný, zdravý a hlavně ze sebe musí „vyzařovat pohodu“. Pokud nevíte, jak toto všechno „nacpat“ do nabitého programu zvaného život, pak čtěte dál.

Masáže, sauna a regenerace

Všemi těmito „odpočívadly“ své tělo nejen zkrášlujeme, ale také si u nich nádherně odpočineme. Prohřát tělo v sauně je nejen příjemné, ale vaše kůže se krásně prokrví a prohřeje. Pokud si saunu oblíbíte jako svého koníčka, pomůže vám zbavit se celulitidy. Po sauně si zaskočit na masáž, to vůbec není špatný nápad. Máte na výběr hned z několika variant, vyzkoušet můžete klasickou, lomi-lomi, masáž aromatickými oleji, medovou a mnoho dalších. Pokud chcete svoji pokožku „uzdravit“, můžete zkusit místo masáže zábaly. Zabalit se můžete nechat do banánových listů, lepkavého bahna, sladké čokolády i piva.

Wellness víkendy

Pokud cítíte, že vaše tělo už delší dobu jede na „nouzový režim“, návštěva sauny nebo masáže už mu zřejmě nepomůže, dopřejte mu víkend na regeneraci. Vyrazit můžete sama, nebo z kamarádkou. Víkend si můžete užít na horách, v lázních i u moře. Společnosti nabízí bohatou nabídku. Wellness víkend obsahuje masáže, péči o kůži, lehké cvičení apod. Když dorazíte domů z takového víkendu, budete se cítit jako znovuzrozená. Navíc si odpočinete od shonu běžných pracovních dnů a od věčných domácích povinností. Nechcete-li nechat svého partnera doma, pak můžete wellness víkend absolvovat spolu.

Pohoda těla a duše

O tělo se můžete postarat, ale co o duši? Psychickou pohodu si nezískáte „vymytím mozku“, ale životním názorem. Je hezké říci, stačí se nestresovat, ale jak na to? V první řadě se přestaňte honit. Co jde udělat dnes, do zítra vydrží také, že? Nebaví vás práce? Špatný pracovní kolektiv? Snažte se na všem hledat něco pozitivního. Zamyslete se nad tím, proč jsou jiní šťastní a vy stále bručivá? Že by v životním štěstí? Ne, je to v pohledu na život.

Barvy vám pomůžou

Barvy vládnou mocnými kouzly. Podle toho, jak barevné oblečení na sobě máte, tak se cítíte. Nevěříte? Je to opravdu dokázané. Barvy ovlivňují naši náladu. Zahalte se do černé. Okolí z vás bude cítit negativní energii a vám moc nepřidá. Zkombinujete černé kalhoty se zářivě žlutým svetrem a hned vám bude lépe. Do okolí budete vyzařovat rozesmátou náladu. Všemi kombinacemi, významy barev a vzájemnou jejich souhrou, aby ladily k vašemu barevnému typu se zabývá barevná typologie, kterou bravurně zvládají vizážisté. Nechcete se k nějakému objednat? Budete spokojená.

Řekni mi co jíš…

A já ti povím jak se cítíš. Ano, do wellness stylu patří i zdravý a vyvážený jídelníček. Ne dieta, ale vyvážená strava. Od každého něco, hodně ovoce a zeleniny, málo tučného masa a minimum sladkostí a radši žádné fast foody.

Nezbytný pohyb

Tak to je snad samozřejmé, k pohodě těla a duše pohyb nevyhnutelně patří. Správný pohyb pro vás je ten, který vás baví. Pokud nemusíte posilovnu, na psychice vám její návštěva nepřidá. Co místo toho vyrazit na procházku do přírody?

Nabitý den

No, jistě si říkáte: „Hezké, ale jak to stíhat?“ Den má jenom 24 hodin, chodím do zaměstnání, musím obstarat rodinu, děti a hromadu věcí okolo. Máte pravdu, těžké to je. Pokud opravdu nestíháte, improvizujte. Co si večer uvařit dobrý čaj, zapálit svíčku a vzít si do ruky oblíbenou knížku? Ano, i to je wellness. Vaše tělo si odpočine a vaše mysl zregeneruje. Nezapomínejte na sebe, alespoň malá chvilka pro jenom a jenom pro vás by měla být samozřejmostí.

Štítky: ,

Přidejte komentář