Zářivě bílý úsměv


Úsměv od ucha k uchu sluší každé ženě. Pokud se navíc usmějete tak krásně, že vyniknout nádherně bílé zuby, má vyhráno. Život s úsměvem na rtu jde snáze s krásným úsměvem jde téměř sám….

Základem je hygiena

Bez pravidelné a poctivé zubní hygieny zářivě bílého úsměvu nedosáhnete nikdy. Pár pravidel k připomenutí neublíží:

  • Zuby si čistěte minimálně dvakrát denně po snídani a po večeři. Ještě lépe, když zařadíte čistění i po obědě.
  • Správný zubní kartáček a zubní pasta usnadní dentální hygienu. S výběrem se obraťte na svého stomatologa.
  • Použití zubní nitě a ústní vody by mělo být samozřejmostí.
  • Nevynechávejte pravidelné půl roční kontroly u svého zubaře.
  • Dbejte na správnou techniku čištění (viz. níže)
  • Žvýkání žvýkačky po jídle zbaví zuby nepříjemného povlaku přes den a navíc zpevní dásně.
  • Po večerním vyčištění zubů nepatří do úst nic sladkého k jídlu ani k pití. Takže napít ano, ale jenom čisté vody.
  • Kouření, káva, červené víno, sladké limonády po těchto „znečišťovadlech“ by mělo následovat použití zubního kartáčku.

 

Toto všechno by nemělo smysl, kdyby jste si zuby neuměly správně vyčistit. Čištění zubů začíná na vnější straně horního patra. Zuby si čistěte jemnými krouživými pohyby, od dásní kolmo dolů. Stejným způsobem vyčistěte i vnitřní stranu zubů. Dbejte na to, aby jste důkladně vyčistily všechny zuby. Stejně pečlivě postupujte u dolního patra. Na závěr vyčistěte mezizubní prostory dentální nití a celou hygienu zakončete výplachem ústní vody. Zapomeňte na to, že zuby by jste si měly čistit minimálně tři minuty. Čistěte je tak dlouho, dokud nebudete vědět, že jste si je vyčistily opravdu všude.

Aby bílá byla opravdu bílá

Každé z nás daly do vínku sudičky ještě malý dárek a to sice vrozenou barvu zubní skloviny. Ta se samozřejmě s věkem mění. Neblahý vliv na ni má  pití ( i to nealko), některé potraviny a samozřejmě káva a cigarety. Zuby máte jen jedny a tady se domácí rady nevyplácí. Rozhodně nezkoušejte na kartáček nanést prášek do pečiva nebo denně ohlodávat citrónovou dužinu (osvědčené rady na bělení zubů, tedy prý) Sice vám to může pomoci zuby vybělit ale také si je zaručeně zničíte, bohužel nenávratně. A nic není tak pohodlné (a levné) jako vlastní zuby.

Pokud tedy toužíte po bělostném úsměvu nejdříve navštivte svého stomatologa, který zuby vyšetří, zkontroluje pigment, udělá rengen a pokusí se zjistit, co je příčinou tmavých zubů. Bělení navíc není pro každého. Rozhoduje zdraví chrupu, citlivost dásní, množství plomb a skrytých kazů.

Doma nebo v ordinaci?

Zubní pasty s bělícím účinkem mohou pomoci udržet bílý chrup opravdu bílý. Vrátit však zažloutlým zubům zářivou bělost nedokáží, bohužel.

Jistě je nejlepší svěřit se do rukou specialisty, který vám aplikuje intenzivní bělící prostředky na zuby. Chemickou reakcí pomůže obnovit bílý chrup. Laicky se to dá přirovnat k odbarvování vlasů. Princip je téměř totožný. Nevýhodou je vysoká cena. Za vyčištění chrupu můžete počítat s cenou startující na pěti tisících.

Při domácím bělení vám stomatolog na zuby nanese bělící gel, který je zafixován v nosičích. Toto čištění nemá sice takový efekt jako to „ordinační“, ale rozdíl samozřejmě uvidíte.

Nevýhodou u obou způsobů je, že se musí opakovat. Vybělení zubů není doživotní záležitost a do roka a do dne budete muset svého stomatologa navštívit s tím samým problémem i když třeba ne v takovém rozsahu.

Věřit reklamě?

Můžete to zkusit. Pokud chcete zuby jen o malinko zesvětlit, zubní pasty s označením White by vám mohly pomoci. Musíte být ale trpělivé, po jednom vyčištění výsledek zřejmě neuvidíte.

Štítky: , ,

Přidejte komentář