- Zinnia - http://zinnia.cz -

Zdravý spánek

Koupeno - ospalá ženaMožná se Vám stává, že i přestože se oddáte dlouhému spánku, probudíte se úplně bez energie s pocitem, že byste mohli jít spát znovu.

Pokud jste se v úvodu článku našli, mělo by to pro vás být alarmující znamení, protože pocit únavy po probuzení či jakékoli bolesti těla, které vznikají právě spánkem, nejsou v pořádku a mají obrovský vliv na naši náladu, vyrovnanost i zdravotní stav. Pocit únavy totiž rozhodně není jediný problém, se kterým se v případě dlouhodobého nekvalitního spánku budeme potýkat. Mezi další problémy patří například zpomalení reakcí, podrážděnost, oslabení imunity a mnoho zdravotních obtíží.

Na vině může být hned několik faktorů, pokud se vám toto stane výjimečně, asi zrovna prožíváte složitější životní fázi, máte starosti, či váš spánek rušil hlučný soused, který se vracel ze zábavy.  Pokud jsou tyto obtíže však na denním pořádku, pravděpodobně nemáte kvalitní matraci nebo už je proleželá či je na vině špatně zvolený polštář. Dříve jsme moc na výběr v této oblasti neměli, ale dnes je to jiné, měli bychom využít tuto možnosti a zkvalitnit náš spánek.

Pro dobrý, revitalizující spánek je nutný kvalitní polštář, dobrá poloha na spaní a příjemné prostředí. My Vám můžeme poradit, jak si obstarat to první. Je potřeba, aby polštáře byly naplněny termoregulačním gelem a skvělou paměťovou pěnou [1], která se vždy vrátí do původního stavu, a umožní vám tak pohodlný spánek vždy, i po letech užívání. Chytrý, vrstvený polštář, je navržen tak, abyste si mohli dopřát kvalitní spánek vždy a za jakýchkoliv okolností. Proto doporučujeme polštář Blue Gel [2]. Jak již bylo řečeno, tento polštář se přizpůsobí vaší páteři a ulevím vám od bolestí, dále rovněž díky gelu reguluje teplotu a tak se budete cítit skvěle v létě i zimě! Zkrátka jakmile jednou vyzkoušíte tento komfort, k peří se již nevrátíte.

Více o tom, jaký má spánek na naše tělo vliv, se můžete dočíst například zde [3].