Změňte způsob, jakým přemýšlíte


Přemýšlíte nad věcmi negativně nebo pozitivně? Možná si toho ani nejste vědomi, zkuste nějakou dobu věnovat pozornost vašim myšlenkám a možná budete překvapeni.

Říká se, že to jediné co dělí neúspěšné lidi od úspěšných, je jejich způsob uvažování. Jestli to tak je nebo ne, nechám na uvážení každého z Vás, nic méně je jasné, že způsob jakým přemýšlíme, ovlivňuje mnoho, proto bychom měli věnovat zvýšenou pozornost právě tomu, jak přemýšlíme, a jak nad věcmi uvažujeme.

 

Poslouchejte svůj vnitřní hlas

Pravdou je, že mnoho lidí si myslí, že jsou pozitivně naladění, i když tomu tak vůbec není. S jakou myšlenkou ráno vstáváte, co vás napadne, když jedete do práce? Těšíte se nebo se spíše obáváte? První krok je, že byste si měli uvědomit, jak k věcem a lidem přistupujete, pokud chcete žít svůj život v harmonii, měli byste být otevřeni novým příležitostem a lidem, ne naopak. Vnímejte nové věci jako příležitost a výzvu se posunou dál, vyhněte se zbytečným obavám.

 

Proč negativní myšlenky škodí?

Dost často k sobě přitahujeme, to co sami očekáváme, protože tomu jakoby jdeme naproti. Netvrdím, že cokoli se člověk bude přát, to dostane, je potřeba proto také něco udělat. Ale vidím denně mnoho neúspěšných lidí, kteří si neustále stěžují, obviňují ze svého neúspěchu druhé nebo třeba nepřízeň osudu, nevěří si a stagnují na jednom místě. Je to zcela logické, jak chcete přesvědčit o svých kvalitách druhé, když jim nevěříte ani vy sami?

Člověk, který si nevěří, se pak často dostává do nepříjemných stavů a není tak produktivní. Má tendenci hledat důvody, proč je něco obtížného, kde se to může pokazit nebo proč to vůbec nepůjde. Úspěšný člověk naproti tomu hledá způsoby, jak svůj projekt ještě vylepšit, a jak z něj vytěžit ještě o něco víc. To vede k tomu, že pozitivně myslící člověk je se svou prací dávno hotov, zatímco negativista má nové vrásky na tváři a obává se budoucnosti.

 

Jak se negativních myšlenek zbavit?

Denně si můžete v médiích přečíst o někom, kdo něco dokázal. O někom kdo zbohatl, kdo byl někde zvolen, o někom komu se povedl parádní sportovní nebo umělecký výkon. Média nám denně servírují portréty úspěšných lidí. Z těchto lidí si však nemáte připadat ještě více méněcenně naopak, berte je jako možnou inspiraci. Oni už něco dokázali, tak proč ne vy?

Tito lidé často nejsou chytřejší nebo hezčí než vy, i když se to tak na první pohled může jevit. Pravdou je, že většina z těchto lidí nejsou výjimeční, jsou to lidé se sny a obavami jako vy. Tihle lidé se zkrátka jen nebáli jít za svými sny, dřeli na sobě nebo jim v některých případech dopomohla třeba i trochu náhoda. Nic není nemožné, stačí jen věřit, chtít a jít svému štěstí naproti.

 

To nejdůležitější- zrcadlo duše

To vůbec nejdůležitější a to, na čem by měl člověk dle mého pracovat celý život je to, jak vnímáte sami sebe. Nemusíte mít přehnané sebevědomí, je to spíš cesta sebepoznání a uvědomění si svých silných i slabých stránek. A když zjistíte, kým jste, přijmout se s tím dobrým i zlým, přijmout se a mít se rád. Opět totiž platí, že pokud chcete, aby vás měli rádi druzí, pokud chcete, aby si vás vážili, musíte s tím nejdříve začít vy sami!

Přidejte komentář