Znáte Bacha? Bachova květinová terapie


Naše dějiny ovlivnilo vice Bachů. Jeden ve světě klasické hudby a jeden ve světě alternativních léčebných metod. Za Bachovou květinovou terapií se toho skrývá více, než byste si mohli myslet. Dnes s boomem homeopatie a „návratu ke kořenům“ slaví tato metoda veliký úspěch.

Tvůrcem byl…

Anglický bakteriolog, patolog a homeopat Edward Bach, který roku 1928 začal tuto metodu praktikovat. Dr. Bach byl přesvědčen, že příčinou drtivé většiny onemocnění jsou negativní psychické stavy člověka. Negativní myšlení mělo podle něj za následek vyčerpání organismu, který tím ztrácí přirozenou odolnost a snadno tím podléhá nemocem. Hlavní „spouštěče“ nemocí viděl ve strachu, úzkosti, smutku, zoufalství, nejistotě, starostech a osamělosti. Díky jednoduché rovnici, ve které jsme hlavní proměnnou my, si tedy můžeme za své vlastní choroby jen a jen my. Vyřešení je tedy velice jednoduché a logické, můžeme i sami ovlivnit uzdravení. Cílem Bachovy terapie je tedy potlačit negativní stavy ducha a mysli a tím stimulovat vnitřní sílu člověka.

38 je magické číslo

Dr. Bach, jako homeopatik, si ke svému léčení vybral 38 divoce rostoucích rostlin a stromů. Speciálním způsobem z nich připravil účinné výtažky plné léčivé síly květů. Ty ve správných kombinacích pomáhají uvolnit životní energii a nastolit harmonii. Téměř všechny „suroviny“ sbíral v jejich přirozeném prostředí za ideálního slunečného počasí. Věřil i v to, že rostlin se ani při jejich sběru nesměla dotknout lidská ruka. Esence pak připravoval dvěma různými způsoby. Za pomoci slunce a vařením. Esence pak míchal ve správném poměru s kvalitním alkoholem a skladoval je v lahvičkách z tmavého skla. Takto připravená tinktura vydrží mnoho let.

39. esence

Takovou zajímavostí je esence namíchaná z pěti různých druhů esencí. Často se této esenci říká Kapka první pomoci. Dokáže člověku pomoci při náročném psychickém výkyvu nebo šoku. Esence se dále vyrábějí podle starých návodů v Mount Venonu v Anglii, kde Dr. Bach žil a pracoval.

Léčebné využití

Po celém světě uslyšíte kladný ohlas na Dr. Bacha. Jeho metodu praktikují léčitelé i psychoterapeuti. Pozitivní účinek mají při léčbě depresí, komplexů, soustředění, úzkosti nebo pocitů viny. Samozřejmě, tato květinová terapie nenahrazuje kvalitní lékařskou péči, ale může ji kladně doplnit. Esence nevyvolávají alergie a nejsou známé ani nežádoucí účinky. A navíc, víra tvá tě uzdraví, ne? .-)

Použití esencí

Esence se nejčastěji používají vnitřně. Do sklenice s vodou (neperlivou) přidejte dvě až čtyři kapky vybrané esence. Pozor na kombinování různých druhů esencí. Se vzájemnou kompatibilitou a množstvím se raději poraďte s odborníkem na Bacha.

I zvířatům?

Jistě nebude nezajímavé, když vám povím, že Bachova květinová terapie je velice účinná i pokud jde o zvířata a rostliny. Našim čtyřnohým kamarádům pomáhá při akutních onemocněních nebo po úrazech. Stejně tak se prokázala jako účinnou k odstranění vzteklosti psů. U rostlin působí zase pozitivně například při přesazování, stěhování nebo špatné péči. Používá se obdobně jako hnojivo. Rostlina se dokáže krásně „vzpamatovat“.

Pokrok nezastavíš

Květové esence se v dobách 21. století nepřipravují jen podle Dr. Bacha, ale světlo světa spatřily i jiné, rozsáhlejší květinové systémy (Kalifornská a Anglická květová esence). Jejich příprava je sice tradiční, ale využívání daleko širší řadu květových esencí, které působí na spoustu tzv. „civilizačních“ chorob.

Přidejte komentář