Výlet do zimní Prahy: letadla, ZOO i bruslení


Výlet, kde si každý z rodiny přijde na své? Praha je nejen historickým centrem naší země s možností návštěv památek, ale nabízí i nevšední možnosti, jak strávit příjemný čas s rodinou o víkendu nebo blížících se jarních prázdninách. Za návštěvu stojí letiště Václava Havla, tramvajová vozovna ve Střešovicích, ale i zimní zoologická zahrada. A večer si navíc můžete jít s dětmi zabruslit!

Zimní exkurze na letišti

Říkáte si, že největší frmol je na letišti v letních měsících? Ani náhodou, právě v zimních měsících můžete během exkurze vidět na vlastní oči, jakým způsobem se odklízí na letišti sníh či námraza. A víte, jak probíhá odmrazování letadel přímo před startem? Během zimní exkurze se totiž můžete dozvědět vše nejen o údržbě letiště, ale autobusem se dostanete dokonce do bezprostřední blízkosti letadel na letištní ploše, kde probíhá odmrazování strojů. Podvečerní prohlídky jsou navíc zpestřeny večerním osvětlením letiště. Exkurze jsou vhodné po menší i větší děti, je nutná rezervace předem na webových stránkách letiště.

Na letišti Praha, zdroj: prg.aero

Zimní krmení nebo večerní prohlídky v ZOO

Při plánování výletu je vhodné zajistit rodině kromě vstupenek předem i ubytování v Praze. Vzhledem k oblíbenosti metropole by se vám totiž mohlo snadno stát, že ubytovací kapacity budou již vyprodány. To platí též pro večerní prohlídky v ZOO Praha, kde můžete objevovat tajemství nočního života zvířat v zimních měsících, ale je nutné si zajistit vstupenky předem přes formulář ZOO. Kromě večerních prohlídek můžete přijít do ZOO také na komentované krmení zvířat, dětmi oblíbené je krmení hrabáčů, slonů, velemloků nebo třeba želv. Ještě zbývají síly? A co si jít před spaním zabruslit?

Bruslení a ráno na tramvaje!

Proč ne? Až do přelomu února a března 2020 se bude bruslit do pozdních večerních hodin na kluzištích na Letenské pláni, na Vítězném náměstí nebo Na Františku zdarma. A nemusíte mít ani vlastní brusle, protože na všech kluzištích je k dispozici půjčovna!

Kluziště na Letenské pláni, zdroj: praguest.com

A kam vyrazit hned ráno z pražského penzionu? Co třeba do vozovny ve Střešovicích, která je pouhých 20 minut jízdy autem, a skrývá poklady Muzea městské hromadné dopravy? Jedinečná sbírka více než 50 historických vozidel a dalších exponátů spojených s městskou dopravou je otevřena v zimních měsících o víkendech a státních svátcích vždy od 9 do 17 hodin.

Přidejte komentář