Zimní útěk k moři? Kanáry to jistí!


Krátké dny, chladné počasí a další vlny koronaviru lákají k útěku tam, kde svítí příjemně slunce, šumí oceán a lidé se baví nehledě na pandemii. Ideálním místem pro únik od starostí jsou Kanáry. Na ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote je přímé letecké spojení s několika leteckými společnostmi z Prahy. Za pouhých pět hodin letu je tak na dosah ráj s teplotami kolem 22 °C. Otužilcům toto počasí nabízí parádní koupání ve svěžích vodách oceánu, ostatním zase možnost objevovat ostrovy při pěší turistice nebo si užít místní gastronomii.

Ostrovy věčného jara

Stačí málo a během chvilky se můžete ocitnout v příjemném světě kvetoucích rostlin a příjemného počasí. Stačí si zajistit parkování na letišti Praha, odbavit se a odletět na zasloužený odpočinek na některý z ostrovů věčného jara, jak se Kanárským ostrovům přezdívá vzhledem k celoročně příjemnému klimatu a k množství každodenních slunečních paprsků. Počasí je ideální na slunění i koupání, byť vody Atlantského oceánu dosahují v tomto období teplot mezi 18 a 20 °C.  

Ráj pro pěší turisty

Dost bylo lenošení na lehátku u bazénu nebo na pláži? Čas vyrazit na některou z pěších túr. Ostrovy jsou doslova protkané stezkami různých náročností, které vedou přírodními rezervacemi i národními parky. Vystoupat lze na nejvyšší horu celého Španělska, Pico del Teide, která se nachází na Tenerife. Gran Canaria zase láká na horu Pico de Las Nieves s nadmořskou výškou 1 949 metrů nebo na přírodní park Tamadaba s úchvatnými útesy, hlubokými údolími i lesy s kanárskými borovicemi.

Pro potěšení mlsných jazýčků

Jaké jiné poklady ještě Kanárské ostrovy skrývají? Pověstná je kanárská pohostinnost a výtečná gastronomie. Mlsné jazýčky mohou vyzkoušet typické místní banány „plátanos“, které jsou menší velikosti a báječně chutnají. Milovníci ryb a darů moře jistě neopominou ochutnat typickou rybí polévku „caldo de pescado“ nebo dušenou v soli naloženou rybu „sancocho“. A čím dobré jídlo zapít? Rozhodně kanárským vínem, ale za vyzkoušení stojí i tradiční rum „Ron Miel“, medový rum, který se vyrábí pouze na těchto ostrovech.

Štítky:

Přidejte komentář