Jak poznat kvalitní infrasaunu do bytu?


Pokud jste se rozhodli pořídit si domů infrasaunu, první co vás napadne je začít hledat na internetu. Během pár minut najdete nějaký e-shop s hotovými infrakabinami. Dalším klikem zjistíte, že se infrasauna nechá také vyrobit také přesně na míru. Co je lepší? A jak se v takto široké nabídce orientovat?

To máte: prkna, vruty, izolace… ale hlavně – infrazářiče!

Všichni odborníci se vzácně shodují v jednom: kvalitní infrasaunu dělají infrazářiče. Smiřte se s tím, že za částku kolem 30.000 korun kvalitní infrasaunu neseženete. Za přibližně takovou sumu dostanete prohřívárnu – v té se sice příjemně prohřejete, ale na nějaké zdravotní účinky zapomeňte.

A to, co ušetříte na kvalitních infrazářičích, doslova protopíte v elektřině. Levné zářiče se totiž rozehřívají mnohem déle, než ty kvalitní. Nehledě na často vyšší spotřebu.

Opravdu dobrý infrazářič poznáte tak, že plný výkon dosáhne prakticky ihned po zapnutí a mají technologicky neomezenou životnost. Typově se jedná o infrahalogenové lampy a většinou najdete v jejich názvu slovo Vitae (např. Philips Vitae).

Jak už to bývá – to nejlepší je také nejdražší. Ale pouze zářiče Vitae dokáží produkovat všechny 3 typy infrazáření, tj. vyzařují krátké, střední i dlouhé vlny. Proto pronikají poměrně hluboko do podkoží a jejich záření je tak nejpodobnější opravdickému sluníčku.

Tady se investice rozhodně vyplatí. Dáváte ji totiž do vlastního zdraví.

A co servis? Co bude, až uplyne záruka?

Když kupujete novou, krásnou infrasaunu, asi se nebudete ptát, co se stane, když se něco porouchá. Kdo by myslel na takové věci!

Co se ale stane po dvou letech, kdy uplyne zákonná záruční doba? Bude se vám prodejce věnovat? Přijede servis k vám domů? Nebo budete muset celou infrakabinu odvézt do servisního střediska? A bude někdo vůbec po uplynutí zákonné záruky váš problém řešit?

Zkuste si na tyto otázky odpovědět ve chvíli, kdy vás napadne koupit si levnou infrasaunu z Číny (a přiznejme si, ty v e-shopech prakticky odjinud nejsou).

Na druhé straně stojí možnost vybrat si dražší, ale v Čechách pečlivě vyrobenou infrasaunu na míru. Dobrý prodejce svému produktu natolik věří, že většinou poskytuje delší záruku a pozáruční servis není problém.

Infrasauna v ložnici? A proč ne?

Na rozdíl od sauny neprodukuje infrasauna vlhkost ani vysoké teploty. Takže ji můžete umístit do libovolné místnosti. Pro provoz vám stačí zásuvka 220 V.

Infrasauna do bytu už dávno není nedostupný luxus. Můžete ji mít už na prostoru, který je jen o málo větší než váš sprchový kout. Buď jako samostatně stojící kabinu nebo vestavěnou do nějakého výklenku. Není problém mít infrasaunu na zahradě nebo terase.

A nakonec vám dáme nejdůležitější radu:

Nekupujte infrasaunu, aniž byste si ji prohlédli a vyzkoušeli!

Udělejte si výlet do Prahy – Uhříněvsi do saunového Showroomu, kde na jednom místě můžete nezávazně vidět a vyzkoušet si několik saun a infrasaun. Všechny jsou vyrobené v dílnách nedaleko Prahy a využívají nejmodernější německé a rakouské technologie.

Více informací najdete na webu www.saunasystem.cz.

Přidejte komentář