- Zinnia - https://zinnia.cz -

Jarní úklid. Nuda nebo zábava?

Jarní sluníčko nenápadně vystrkuje růžky a svými paprsky naplňuje naše obydlí příjemným jarním teplem. Jaro se blíží mílovými kroky. Nemilosrdně však odhaluje vše, co skrylo zamračené počasí. Jistě vám neunikl prach na skříni, umatlané dveře od dětiček, zaprášené kytky a mnoho podobně „znehodnocených“ věcí.

Bohužel, samo „to“ nezmizí. Ale kde vzít v nabitém dni čas na důkladný úklid? Nejdříve si ujasněte, kolik času chcete úklidu věnovat. Průměrný byt 3+1 se dá v pohodě za jedno odpoledne zvládnout. Samozřejmě s rodinným domkem je to více časově náročnější. Pokud patříte k šťastnější skupině žen a váš muž a dětičky pomůžou, jenom dobře. Jestliže by vám byli spíš na obtíž, tak pryč s nimi! Procházka nebo návštěva prarodičů jim jistě neublíží.

Nejlepší a nejefektivnější zásadou správného úklidu je postupovat místnost po místnosti. Pak si můžete být jisté, že nezapomenete opravdu na nic. V každé místnosti začínejte uklízet vždy od shora dolů. Nejdříve by na řadu mělo přijít osvětlení, okna, prach, nábytek, sedačka a nakonec podlaha. Nezapomeňte dopřát jarní „očistu“ ani zeleni v bytě. Pokojové květiny se vám jistě za osprchování, přesazení nebo přihnojení bohatě odvděčí.

Aby vám šel úklid pěkně od ruky, nezapomeňte si vybrat správné čistící přípravky. Čističem na okna rozhodně nábytek dokonale nevyčistíte. Pozor na tzv. „univerzální“ čistící prostředky. Etikety sice uvádějí jejich širokou škálu využití, ale staré pravidlo důvěřuj, ale prověřuj, tady platí dvojnásob.

Pokud se vám nakupování drahých čistících prostředků zdá zbytečné, můžete vyzkoušet i triky, které používali naše babičky, či maminky. Fungují zaručeně a navíc jsou trendy BIO

Úklid mezi zábavné povinnosti většiny z nás rozhodně nepatří. Nezapomeňte si proto k němu pustit svižnější hudbu, která vyhovuje vašemu vkusu a vzhůru na věc!

Po práci se nezapomeňte náležitě odměnit! Už jste si koupila první vlaštovku jara, petrklíč? Ne? Pak si zajděte do květinářství a ozdobte si váš uklizený byt kouskem jara. Uvidíte, že vaše dušička jen zaplesá.