Nejlepší trendy interiérového designu pro rok 2020


Ačkoliv se na horizontu objevily ještě před nástupem letošního roku, možná jste zaspali dobu a nesledovali je. Nevadí, současné trendy interiérového designu budou ve světle reflektorů ještě dlouho. Stále máte možnost si je pozvat domů a proměnit své bydlení k nepoznání. Inspirujte se následujícím přehledem nejzajímavějších prvků a pusťte se do dekorování.

Neutrální barvy

Letos v interiéru vládnout neutrální tóny. Co k tomu dodat? Snad jen, že reprezentují klasiku – a co je nejdůležitější – nepůsobí rušivě.  Pokud je vnímáte jako příliš nevýrazné, pokuste se změnit úhel pohledu. Jsou nadčasové, hodí se téměř všude a jen tak vás neomrzí.

Samet

Představte si, jak váš obývací pokoj zdobí sametové sofa v energické červené barvě. Anebo dáte přednost klasické modré, která byla zvolena barvou roku? Sametu sice neholduje každý, nyní je však jasnou jedničkou mezi materiály.

Nebesa nad postelí

Máme-li některý ze současných trendů označit jako nejvýraznější, pravděpodobně to budou nebesa neboli baldachýn. Dodávají ložnici na útulnosti a mají nesporný romantický nádech. Jen si dejte pozor, aby ladila s ostatními textiliemi. Především se závěsy.

Ženské odstíny

Jak zvýraznit místnost s neutrálním podkladem? Požijte ženské odstíny. Načervenalé, narůžovělé a další typicky ženské odstíny jsou šik.

Tapety s florálními motivy

Tapety jsou zpátky v plné síle a pomohou vám zakrýt nedostatky na stěnách. Výběr motivů a barevných kombinací je nekonečný, v popředí však stojí motivy květiny. Zda se přikloníte k jemnému vzoru, nebo vsadíte na vibrující a kontrastní barvy, které zdi vytáhnout do popředí, je otázkou vašeho vkusu.

Návrat černé

Černá hlásí comeback a objevuje se na zdech i dekoracích. Zdobení v luxusní barvě se dokonce nevyhnuly ani záclony. V kombinaci s bílou představuje vrchol elegance a stejně dobře si rozumí i s jinými tóny.

Komentáře jsou zakázány