- Zinnia - https://zinnia.cz -

Proč se vyplatí mít i v domácnosti výdejník barelové vody?

S výdejníky na vodu z barelů se většina z nás setkala zejména v kancelářských a komerčních budovách, kde je stále jejich největší využití. V posledních letech se ale tyto přístroje stále častěji objevují také v interiéru českých domácností a jejich majitelé si je velmi chválí. Proč se trend vody v barelech přesouvá z kanceláří i do bytů a rodinných domů? Vyplatí se vůbec mít v interiéru výdejník barelové vody? Na tato témata se nyní podíváme.

Kvalitní voda s minimem starostí

Hlavním důvodem pro větší oblibu výdejníků vody v barelech i pro domácnosti, je především touha po kvalitní a čisté vodě. Voda z vodovodního řádu sice splňuje předepsané normy, ale ne každému tyto normy vyhovují. Jakým způsobem se také dá čistit a kontrolovat voda do vodovodního řádu, se můžete podívat v tomto článku [1]. Voda v barelech má složení mnohem kvalitnější, je chutnější a pro lidské tělo vhodnější. Tedy alespoň pokud budete vodu odebírat od spolehlivých dodavatelů. Velkou předností je také fakt, že barely na vodu [2] mají obsah 18,9 l, což průměrné rodině vystačí na několik dnů. Stačí zasadit do výdejníku. Nebudete se muset starat o likvidaci PET lahví. Barely si dodavatel sám odveze a doveze nové, podle potřeby.

Stále elegantnější design

Design je pro moderní domácnosti velmi důležitý. I toho jsou si výrobci výdejníků vody vědomi. Už se nejedná o přístroje bez elegance, ale právě naopak. Vzhledu je při vývoji nových modelů věnována velká pozornost, aby se daly využít i v moderních domácnostech. Velmi elegantní je například výdejník Aquamat [3], který je dokonce nabízen také ve stolní verzi. Výdejníky vody nemusí být jen trnem v oku domácnosti, ale naopak jejím elegantním doplňkem.

Více funkcí

Pro každý výdejník vody by měly být v současné době samozřejmostí funkce jako je chlazení a ohřev vody. Některé modely ale umí mnohem více, například i výrobu sodovky. Výdejník vody [4] může být zároveň i výrobník sody. Navíc je u strojů do domácnosti stále minimalizována jejich hlučnost i cena, aby byly vhodné opravdu pro každého.