Blíží se jaro. Víte, jak správně pečovat o svou pokožku?


Pleť trpí především v zimě, to ví snad každá žena. S příchodem jara však většina ženské populace poněkud polevuje a přestává se o ni starat. Adekvátní péče je přitom velmi důležitá, protože se jinak nedostane do perfektní kondice. Ostražité by měly být především majitelky suché pokožky, neboť teplejší počasí a poměrně intenzivní sluneční paprsky mohou kůži řádně potrápit. Ať mezi ně patříte, nebo ne, následující tipy neberte na lehkou váhu. Přečtěte si, jak o sebe pečovat a užít si dobu, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku, naplno a bez kompromisů.

Udělejte inventuru v kosmetické taštičce

Pokud jste se během zimy chránila pomocí mastnějších krémů, můžete je bez výčitek odložit bokem. Na jaře oceníte přípravky s vláčnější konzistencí. Vybírejte takové, které vaší pokožce dodají potřebné živiny a připraví ji na účinky slunečního svitu.

Odborníci jsou zajedno a doporučují pravidelnou hydrataci. Hodil by se vám tip na konkrétní produkt? Vyzkoušejte Atoderm – hydratační krém na suchou pleť, který je vhodný pro každodenní použití. Obsahuje výživné a restrukturalizační látky posilující přirozenou kožní bariéru a chrání pokožku před negativními vlivy. Má krémovou texturu, snadno se vstřebává a propůjčuje kůži jemnost a vláčnost.

Co byste z kosmetické tašky naopak měla bez mrknutí oka vyřadit, je těžký make-up. V případě, že se korekce nedokonalostí nedokážete vzdát, alespoň ho nahraďte šetrnějším BB krémem.

Hydratujte jako o život

Píše se o tom všude. Dostatečná hydratace je základním pilířem pravidelné péče o suchou pokožku. A samozřejmě by jí neměly zanedbávat ani majitelky ostatních druhů pleti. Ale jak se hydratace správně uchopit?

V prvé řadě se zaměřte na pitný režim. Preferujte čistou vodu a naopak se vyhýbejte slazeným nápojům, kávě a alkoholu. V menším množství může pleti prospět zelený čaj, ale buďte opatrná – prokrvuje ledviny a působí močopudně.

Zdravějšího vzhledu docílíte pomocí vitamínů

Lidský organismus nemůže bez přísunu vitamínu dlouhodobě fungovat a logicky se bez nich neobejde ani pokožka. Zaměřte se tedy na svůj jídelníček a doplňte do něj potraviny bohaté na důležité živiny. Zřejmě vás nepřekvapí, že alfou a omegou je ovoce a zelenina. Pleti nevíce prospívají vitamíny A, B2, B3, B6, B7, C, D, E, F a K. Nedílnou součástí vyváženého jídelníčku by měly být také potraviny bohaté na zinek.

Pravidelné čištění je základ

Na první pohled se jeví čistá, ale kdybyste si pleť, která byla celý den vystavena vlivům prostředí, prohlídla pod mikroskopem, změnila byste názor. Ulpívají na ní nečistoty všeho druhu včetně těžkých kovů, a proto je na místě důkladné čištění. Skvělého výsledku dosáhnete snadno a rychle pomocí micelární vody.

Komentáře jsou zakázány