5 rad jak zatočit s problémy s elektronikou


Taky vás váš oblíbený výrobek od Applu začne občas zlobit? Spadl vám na zem a prasklo sklo? Vykoupali jste se s ním, protože jste zapomněli, že jej máte v kapse? Jak opatrovat vaše elektronické klenoty, a čemu se v případě nehody vyvarovat?
Zlí jazykové tvrdí, že dnešní elektronika se téměř nedá opravit. Ne vždy to však musí být pravda.

1. Prevence

Jako vám vaše maminka v dětství říkala, ať se teple oblečete, jinak že se nastydnete, měla vás i naučit, že elektronika si zaslouží rovněž ochranu před vnějšími vlivy. Váš iPhone možná kašel nedostane, ale když vám bez obalu či pouzdra spadne na zem, sám to během týdne doma nevyleží. Kvalitní pouzdro je opravdu tou nejlepší investicí, pokud jde o elektroniku.

 

2. Zaručené rady na internetu

Takové ty zaručené rady na internetu, co určitě fungují, sice občas pomohou, ale jindy vám mohou zase pěkně zavařit. Když už se vám s telefonem něco přeci jen stane, zadejte do googlu raději servis iPhone, než cokoli jiného. Pouštět se do opravy Apple výrobků, pokud nejste odborník, není moudré a nemuselo by se vám to vyplatit.

 

3. Nemlžte!

Když už dorazíte do servisu s telefonem, řekněte popravdě, co se mu stalo. Plno lidí často třeba lže o tom, že telefon nebyl namočen (když ke kontaktu s vodou došlo), ze strachu o ztrátu záruky. Opět se to může jevit jako dobrý nápad vymyslet si něco o tom, že to prostě najednou přestalo fungovat, ale odborník tuto lež hned odkryje i pomocí čidel, které kontakt s vodou prozradí.

 

4. Vybírání servisu

Pokud se vám například něco stalo s tabletem a uvažujete, do čích rukou jej vložíte, vybírejte svědomitě. Opravy tabletů nejsou vůbec jednoduchá záležitost a nejde jen o to, že vám tablet po opravě bude fungovat, ale i jak dlouho si tento stav zachová. Než vložíte vašeho přítele do neznámých rukou, ujistěte se, že tento iPad servis, je opravdu kvalitní. Pomoci vám mohou například recenze na internetu.

 

5. Cena není rozhodující

Pamatujte si, že pokud jde o výběr vhodného servisu, neměla by být hlavním kritériem levná cena opravy. Kvalita služeb je v tomto případě to stěžejní. Samotná koupě výrobku je vždy jen počáteční investice, a když člověk nešetří na ní, měl by si být vědom toho, že i případné další náklady s koupí spojenou nebudou třeba úplně levné.

Přidejte komentář