Stolní hra Zapadákov 2


Uvažujete, o pořízení nové hry, či o koupi vánočního dárku? My se s vámi podělíme o naše zkušenosti s novou hrou Zapadákov 2.

Pokud uvažujete, co koupit vašim dětem, přátelům či známým za dárek k Vánocům, není od věci zauvažovat nad stolní hrou. Hry jsou v dnešní době velmi různorodé a inovativní. Proto také není hra jako hra, zatímco jednu může hrát i jednotlivec sám a pěkně se u ní zapotí, jiné jsou ideální pro partu lidí a užijete si díky nim plno zábavy.

Co je cílem hry?

My jsme se pro vás podívaly na zoubek nové hře Zapadákov 2. V této hře ztvárníte postavu bandity, který žije v díře a rozhodl se s tím něco udělat. Chce vypadnout a to rychle, avšak proto abyste se mohl dostat pryč, potřebuje alespoň nějaké peníze. Způsobů, jak je možné peníze dostat je opravdu hodně (většina z nich není moc počestných), avšak jakou strategii zvolíte, už záleží na vás. Problém je v tom, že vaši protihráči mají stejný cíl, takže žhavte kolty, přestřelky budou velmi častou součástí hry.

Zajímavá specifika hry

Na této hře je úžasné, že do sebe kombinuje mnoho herních principů. Na společenskou hru je poměrně výjimečná v tom, jaký důraz klade na taktiku. Přeci jen deskových či karetních her, kde by strategie byla klíčovým faktorem, zas až tolik není.
Mimo onu strategii ale přináší i vlastní originální prvky. Například přestřelka mezi bandity vypadá tak, že se s protivníkem střídáte v hodu gumiček na karty banditů. Možná to zní snadně, hodit si na kartu gumičku (jsou tomu navíc i uzpůsobeny a vypadají jako výstřel), avšak brzy uvidíte, že to až taková sranda není.
Ani v této hře nechybí prostor pro náhodu. Do jisté míry je jen a jen na vás, jak moc chcete riskovat a jak moc si věříte v hodu kostkou, který je ve hře rovněž důležitou složkou.

Hra je velmi propracovaná

Já osobně moc nemusím nevyužitý prostor. Anebo nedokonale vysvětlená pravidla, vede to pak ke sporům a dohadům a to je vcelku zbytečné. Proto oceňuji, jakou práci si s hrou dali tvůrci, protože zde vše dokonale zapadá a vše je skvěle a dobře promyšleno. Je zde mnoho cest k úspěchu a dle mého mínění žádná není nějak extra zvýhodněná, takže záleží spíš na hráčském stylu a šikovnosti každého hráče.

Závěrečné zhodnocení hry

Mezi hlavní přednosti této hry patří bezesporu její nápaditost. Znám opravdu širokou škálu her, takže mi většina nových pak připadá tak trochu na jedno brdo, avšak to není případ této hry, která mě mile překvapila.
Je vhodná pro mladé i starší, s přáteli jsme se u toho dost nasmáli. Jen asi nedoporučuji úplně malým dětem, nepochybuji, že by to bavilo i je, ale pravidla a princip hry není úplně jednoduchý.
Co dodat? Hra je skvělá a nová, takže pokud ještě pro někoho nemáte vánoční dárek. Je skoro stoprocentní šance, že ji ještě mít nebude, a ještě větší šance, že si s ní užije mnoho zábavy.

Přidejte komentář