Zařiďte svým dětem pokoj, který je neomrzí!


Dospělí mají důležitých místností hned několik. Kromě obývacího pokoje jde také o ložnici, kuchyni, pracovnu a mnohdy i další specifické místnosti. Středobodem dětského světa je naopak jediná místnost – dětský pokoj, a právě proto byste si měla dát při jejím zařizování obzvlášť záležet. Přeci jen jde o prostor, kde si dítě hraje, studuje i relaxuje, a tak nezbývá, než tyto požadavky zohlednit a řídit se jimi již v prvotní fázi. Že nevíte, jak na to? Inspirujte se následujícími tipy!

Plánujte dopředu

Než se bezhlavě pustíte do zařizování, zvažte, jak dlouho pokoj vydrží ve stejném stavu. Nároky desetiletého dítka budou za tři roky úplně jiné a z dětského pokojíčku bude zanedlouho vhodné vytvořit pokoj studentský. S tím vám pomůže šikovný truhlář, který navrhne nábytek ve flexibilním designovém provedení.

Ve velké výhodě jsou neutrální dětské pokoje s obměnitelnými doplňky. Nábytek by měl odpovídat potřebám dítěte po mnoho dlouhých let, kdežto dekorace v podobě plakátů, obrázků apod. můžete pravidelně měnit za jiné.

Bez dekorací to nebude nikdy ono

Truhlářství vyřeší vaše dilema s nábytkem, ale o doplňky se budete muset postarat sama. A jak bylo zmíněno výše, je vhodné je měnit s ohledem na aktuální věk dítěte. V žádném případě by však v dětském pokoji stylové dekorace neměly chybět, bez nich by byla místnost fádní a neútulná. Koukněte se třeba na Pinterest a inspirujte se. A nezapomeňte se poradit se svým potomkem, přeci jen jde o místnost, kterou bude využívat především on.

Kreativní schovávačky

Děti milují tajné skrýšea neomrzí je ani v pozdějším věku. Menší dítka je využijí při hraní na schovávanou, teenagery pak jako své útočiště, když zatouží po soukromí. Opět se neváhejte inspirovat na webu, případně se poraďte se zkušeným truhlářem – určitě vám navrhne kreativní řešení.

Dostatek úložných prostorů

Dětský pokoj by měl být prostorný a vzdušný, což může být – s ohledem na menší podlahovou plochu – poněkud problém. V tomto směru si pomůžete jedině vhodně zvoleným nábytkem s nápaditými úložnými prostory. Zajímavým řešením mohou být například šuplíky ve schodech do patrové postele, skříň umístěná „naležato“ apod.

Rada na závěr zní:Nebojte se toho! Jde přece o dětský pokoj a kreativita je rozhodně žádoucí. Čím nápaditější místnost vytvoříte, tím více se v ní bude vašemu dítěti líbit.

Přidejte komentář